Akatyst ku czci Bogurodzicy

dodane 04.07.2013 00:00

Starożytny, podniosły hymn ku czci Bogurodzicy – uznawany jest za słowno-muzyczną ikonę Matki Bożej i perłę chrześcijańskiego Wschodu.

Pierwotnie był przeznaczony na Zwiastowanie, lecz w „Gościu Niedzielnym” pojawił się przy okazji Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia 2011 r., aby wprowadzić czytelników w nastrój modlitwy maryjnej.

Oprócz Akatystu na płycie znalazły się również utwory: Agni Parthene i Modlitwa Jezusowa, a całość wykonał Chór Ośrodka Liturgicznego Ruchu Światło-Życie w Chorzowie przy współudziale Scholi WŚSD w Katowicach, Żeńskiej Scholi Nativitatis oraz solistów: Magdy Krzywda, Wolodymyra Andruszczaka i Wojciecha Radziejewskiego. Produkcja nagrania została zrealizowana na zlecenie „Gościa Niedzielnego"