GN 30/2024 Archiwum

Audiobook „Rozwinąć skrzydła”

Pomoc dla osób z trudną przeszłością

Czy wiesz, że 40% dorosłych osób w Polsce można zaliczyć do grupy dorosłych dzieci alkoholików (DDA), czyli tych, którzy wzrastali w domu, gdzie alkoholu nadużywał lub był od niego uzależniony jeden lub oboje rodziców? Kolejnych 20% to osoby, które żyły w niepełnej rodzinie, z rodzicami rozwiedzionymi emocjonalnie lub prawnie.

Z pewnością znasz osoby, które nie poczuły w pełni w okresie dzieciństwa miłości rodziców, ciepła i wsparcia. Ich życiu często towarzyszy lęk, kolejne nieudane związki, utracone przyjaźnie…

Aby dać im iskierkę nadziei oraz pomóc w uporaniu się z trudną przeszłością rozpowszechniliśmy audiobook ks. Grzegorza Poloka – wykładowcy na Uniwersytecie Ekonomicznym oraz duszpasterza akademickiego – pt. „Rozwinąć skrzydła”. Tradycyjna, papierowa wersja książki rozeszła się w nakładzie 30 tys. egzemplarzy, a 45 tys. razy została pobrana ze strony w tylko w 2013 roku.

 

Pasterskie błogosławieństwo

„W związku kobiety i mężczyzny, w małżeństwie, zazwyczaj obecna jest ludzka miłość: męża do żony, żony do męża, rodziców do dzieci. Ta miłość nie tylko zespala rodzinę, ale stoi również u jej początków: jest często pierwszym motywem zawarcia związku małżeńskiego. Miłość ludzi staje się jednak prawdziwe wielka dzięki spotkaniu z Miłością Boga. Wtedy szlachetnieje, staje się zdolna do ofiary, do przebaczenia, do wytrwałego budowania dobra wspólnego” – mówiłem niedawno do licznych par małżeńskich, świętujących w katowickiej archikatedrze swe jubileusze (18 maja 2014).

Życzę wszystkim – szczególnie Dorosłym Dzieciom z Rodzin Dysfunkcyjnych i Dorosłym Dzieciom Alkoholików – aby mogli głęboko doświadczyć takiej właśnie Miłości, Miłości Bożej, która leczy, umacnia i uświęca ludzkie serca. Autorowi audiobooku: „Rozwinąć skrzydła”, który może stać się wydatną pomocą na tej drodze – oraz Gościowi Niedzielnemu, udostępniającemu go dziś swym czytelnikom – pragnę podziękować za podjęcie tej cennej inicjatywy.

Wszystkim z serca udzielam pasterskiego błogosławieństwa: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

 

† Wiktor Skworc

ARCYBISKUP METROPOLITA

KATOWICKI

« 1 »

Kontakt

 

Fundacja Gość Niedzielny

ul. Wita Stwosza 11
40-042 Katowice
+48 (32) 251 18 07, faks (032) 251 50 21

 

Wesprzyj nas:
77 1500 1445 1214 4007 4690 0000

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ ONLINE