Faustyna

dodane 13.01.2016 12:50

Historia św. siostry Faustyny Kowalskiej

Poruszający film oparty na „Dzienniczku” kanonizowanej 30 kwietnia 2000 r. przez ojca świętego Jana Pawła II siostry Faustyny Kowalskiej. Wspaniałą kreację w filmie stworzyła Dorota Segda, której udało się, jak twierdzą znawcy, ukazać istotę świętości. Znakomicie zagrała w filmie Danuta Szaflarska (rola siostry Feliksy), która podczas spowiedzi z całego swojego życia wspomina wydarzenia związane z pojawieniem się siostry Faustyny w płockim klasztorze. Wzruszająca scena z jej udziałem to czekanie z nadzieją na Pana Jezusa przy drzwiach wejściowych do klasztoru. Może i do niej przyjdzie, tak jak przychodził do siostry Faustyny. Znakomitą grę aktorską wzbogaciła w filmie muzyka wybitnego kompozytora Wojciecha Kilara.

reżyseria: Jerzy Łukasiewicz
scenariusz: Maria Nowakowska-Majcher